چاپ
ارسال به دوست

پیاده‌روی 4 ساعته مسئولان برای رفع مشکل دامداران «دلی مهتاب»+تصاویر

بخشدار و مسئولان دامپزشکی کهگیلویه برای رفع مشکلات دامداران دلی مهتاب چاروسا به این روستا سفر کردند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل دامپزشكي استان ، پس از انتشار فیلمي در فضاي مجازي  مبني بر مشكلات دامداران منطقه محروم و صعب العبور دلي مهتاب در بخش چاروسا شهرستان كهگيلويه  كه یکی از دورترین روستاهای بخش چاروسا و از روستاهایی است که در ایام فصل زمستان مسیر ارتباطی آن قطع و بسیار صعب العبور مي باشد ،مدیر کل دامپزشکی استان در ساعات پایانی همان شب دستورات لازم مبنی بر اعزام اکیپی از مدیرو کارشناسان دامپزشکی شهرستان کهگیلویه را صادر که در این راستا  بخشدار چاروسا به همراه رئيس و كارشناسان دامپزشکی شهرستان کهگیلویه ، دهیار کمردوغ و دهیار دالون به صورت پیاده به اين منطقه سفر کردند.

در این سفر که مسوولان مسیر کوه سیلم برای سفر خود انتخاب کردند بیش از 4 ساعت با پای پیاده از مسیر سخت عبور کردند. داربام بخشدار چاروسا در خصوص این سفر گفت: سفر به روستاها از روز اول مسئولیت در اولویت قرار گرفت و دلی مهتاب یکی از روستاهای دور افتاده چاروسا است که نیازمند حمایت بود.

بخشدار چاروسا خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر شاهد پخش کلیپی از مشکل یک دامدار در این روستا بودیم که با تاکید فرماندار شهرستان و با همکاری دامپزشکی  به این روستا سفر کردیم.

داربام مهمترین مشکل این سفر و روستای دلی مهتاب را نبود راه مناسب دانست و افزود: بیش از 5 الی 6 ساعت مسیر این روستا را پیاده طی نمودیم تا به این روستا برسیم اما این سفر وظیفه مسوول نظام جمهوری اسلامی است و ما خود را موظف دانستیم برای حل مشکل مردم به این روستا سفر کنیم.

رئیس شورای اداری چاروسا با تقدیر از مدير وكاركنان دامپزشکی شهرستان به این روستا از واکسيناسیون دام های منطقه  خبر داد و گفت: دارو و واکسن به اندازه کافی به صورت رایگان بین مردم روستای دلی مهتاب توزیع شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کهگیلویه گفت: در خصوص مشكلات دام هاي منطقه و انتشار فيلمي از مشكلات دام هاي منطقه در فضاي مجازي ،  دو ماه قبل دام‌های این منطقه محروم را شخصا ویزیت و دارو هاي مورد نياز  تجویز گرديد اما متاسفانه واکسن و داروی تجویزی را طبق دستور استفاده ننموده كه منجر به بروز مشكلات بعدي گرديد.

دهیار کمردوغ که از نزدیک ترین روستاها به روستای دلی مهتاب قرار دارد در این سفر تصریح کرد: راه روستایی یکی از مهمترین مشکلات روستای دلی مهتاب است که در سال های گذشته بازگشایی مسیر کوه سیلم در دستور کار قرار گرفت اما متاسفانه نیمه کاره رها شده است.

پالار خاطرنشان کرد: اعتبار این پروژه از اعتبارات ملی استانی بود که با بازگشایی این مسیر بسیاری از مشکلات این روستاها به خصوص مناطق محروم دلی مهتاب و دلی کما برطرف خواهد شد.

وی خواسته عموم مردم این روستا را راه روستایی خود دانستند و با تقدیر از سفر بخشدار و دامپزشکی به این روستا خواستار برطرف شدن مشکلات این روستا شد.

گفتنی است، این سفر با تاکید فرماندار کهگیلویه در روزهای اخیر صورت گرفت که توانست بسیاری از مشکلات دامداران این منطقه برطرف شود.

مردم روستای دلی مهتاب هم از این اقدام بخشدار به همراه دامپزشکی و دیگر مسئولین بخاطر حساسیت نسبت به برطرف شدن مشکلات دام های آن تقدیر کردند.

                    

 

                     

 

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٨٦٧١/
  • ٠٧:٤٧ - 1399/10/09/
  • تعداد بازدید: 82
کلید واژه ها

خروج