• 1398/05/22 - 11:47
  • تعداد بازدید : 364
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با تلاش اداره دامپزشکی شهرستان چرام :

دام های روستاهای فشیان و سید آباد بر علیه بیماری لمپی اسکین ایمن سازی شدند + تصاویر

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرام اظهار داشت: بمنظور کنترل و پیشگیری از بیماری لمپی اسکین ، دامهای مناطق سید آباد و فشیان ایمن سازی و سمپاشی شدند

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ امیرعلی احمدی مطلق ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرام در تشریح جزییات این خبر گفت: طی گزارش بیماری لمپی اسکین در برخی از دامداری های منطقه، کارکنان عملیاتی این اداره بمنظور پیشگیری و کنترل بیماری ، اقدام به واکسیناسیون جمعیت گاو و گوساله مناطق فشیان و سید آباد نموده و در همین راستا اقدامات ایمن سازی از قبیل سمپاشی اماکن دامی را بعمل آوردند.

وی خاطر نشان کرد: بیماری لمپی اسکین یک بیماری ویروسی با واگیری بالا در گاو و با علائمی همچون بروز تب، برجستگی ها و ضایعات پوستی، آبریزش بینی و چشم، کاهش شیردهی و ... می باشد که توسط پشه های گزنده و مگس های خونخوار منتقل می گردد لذا صاحبان دام در صورت ابتلاء دام هایشان، گزارش آن را در اسرع وقت به شبکه دامپزشکی شهرستان اعلام نمایند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چرام از برگزاری کلاس های ترویجی و آموزش چهره به چهره دامداران این مناطق خبر داد و گفت: اعتقاد داریم برگزاری کلاس های ترویجی در کنار اقدامات پیشگیرانه تاثیرات مثمر ثمری در کنترل بیماریهای دامی بالاخص بیماریهای مشترک بین انسان و دام خواهد داشت.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان,اخبار شهرستان چرام
  • کد خبر : 242423
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید