• 1401/03/29 - 10:10
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

​برگزاری کلاس آموزشی آشنایی با بیماری تب کریمه کنگو در کشتارگاه صنعتی دام یاسوج

دکتر علی نیکنام کارشناس دامپزشکی شهرستان بویراحمدگفت: کلاس آموزشی با موضوع بیماری تب کریمه کنگو در کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر علی نیکنام ، کارشناس  اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد با بیان اینکه کلاس آموزشی با موضوع بیماری تب کریمه کنگو در کشتارگاه صنعتی دام  این شهرستان برگزار شد، گفت: در این کلاس آموزشی که کلیه شاغلین کشتارگاه در آن حضور داشتند،  به اهمیت موضوع اشاره و نکات بهداشتی نیز در این خصوص یادآوری شد.

وی افزود: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو یک بیماری حاد تب‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه یا تماس با خون، ترشحات و یا لاشه دام و انسان آلوده منتقل می‌شود و همچنین  ویروس به وسیله کنه‎ی هیالوما انتقال می‌یابد.

دکتر نیکنام با اشاره به این نکته که مخزن این  ویروس در طبیعت اصولاً کنه‌ها بوده و گاو، گوسفند، بز به عنوان مخزن مطرح هستند، اظهار داشت: این ویروس از طریق تماس مستقیم با خون یا ترشحات بیمار، لاشه حیوان آلوده (انتقال به قصاب‌ها و سلاخها) سبب ایجاد همه‌گیری‌های ناگهانی می‌شود.

کارشناس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد بیان کرد: در این دوره آموزشی کارکنان کشتارگاه با عامل بیماری، چگونگی انتقال، علایم بیماری و بویژه با راه‌های کنترل و پیشگیری از بیماری آشنا گردیده و همچنین بر رعایت نکات بهداشتی و حفاظت فردی کارکنان مانند استفاده از لباس کار مناسب، چکمه، دستکش، ماسک و عینک تاکید مجدد شد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بویراحمد,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287304
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال کهگیلویه

admin ادمین پورتال کهگیلویه

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه