• 1400/01/28 - 10:26
  • تعداد بازدید : 30
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
هشدار دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد به واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان :

مرغ داران مرغ آماده کشتار را روانه کشتارگاه کنند / مرغ داران متخلف به مراجع قضائی معرفی می شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر عبداله بهمنش ، مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد در جلسه ویدئو کنفرانسی  روز 5شنبه 26 فروردین 1400 خود با روسای ادارات دامپزشکی شهرستانها و مسئولین فنی کشتارگاه های طیور استان با اعلام این خبر افزود : متاسفانه علی رغم تلاش های صورت گرفته در حوزه تنظیم بازار متاسفانه عده ای سودجو به نبود مرغ کشتار روز در بازار استان دامن می زنند که نتیجه آن عدم انتقال مرغ های آماده کشتار به کشتارگاه ها ، روانه شدن مرغ های تولیدی استان به استانهای همجوار بمنظور کسب سود بیشتر و ... میگردد.

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی واحد‌های تولیدی طیور خود را که سنشان از ۴۵ روز عبور کرده کشتار نمی‌کنند گفت: این در حالیست که سقف سن کشتار طیور ۴۵ روز است و با واحد‌هایی که این موضوع را رعایت نکنند  و از انتقال محموله تولیدی خود به کشتارگاه امتناع نمایند برخورد قانونی می‌شود.

دکتر بهمنش خطاب به روسای دامپزشکی شهرستانها و مسئولین فنی کشتارگاه های صنعتی طیور استان تاکید کرد روزانه از طریق سامانه GIS دامپزشکی و اعزام کارشناسان بخش دولتی به کشتارگاه ها بمنظور بررسی گواهی حمل  بهداشتی مرغ های انتقال یافته به کشتارگاه و نظارت عالیه بر فعالیت مسئولین فنی را با جدیت در دستور کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه از نظر تامین گوشت مرغ مشکلی وجود ندارد افزود: در واحدهای گوشتی استان  میانگین جوجه‌ریزی نسبت به سال گذشته بطور چشمگیری  افزایش داشته، اما تقاضای گوشت مرغ نیز با توجه به فرا رسیدن  ماه مبارک رمضان   به شدت افزایش یافته  که می طلبد با تشریک مساعی ادارات ذیربط با محوریت استانداری و جهاد کشاورزی این نابسامانی بازار مرغ استان به سرانجام برسد.

مدیرکل دامپزشکی استان به مدیران مراکز پرورش مرغ گوشتی هشدار داد و گفت: مرغ داران می بایست مرغ آماده کشتار خود را حداکثر بمدت 3 روز با هماهنگی دامپزشکی و جهادکشاورزی به کشتارگاه اعزام نمایند و روسای شهرستانها با هماهنگی مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی این مراکز نظارت های خود را تشدید نمایند و در صورت عدم همکاری  ، مرغ داران متخلف به مراجع قضایی معرفی گردند.

وی خطاب به مسئولین فنی کشتارگاه های طیور استان  نیزگفت: تمام توان خود را بمنظور کنترل گواهی حمل مرغ های کشتاری بکار گرفته و صحت و سقم تعداد مرغ های بارگیری شده به کشتارگاه را با گواهی حمل مطابقت نموده و تایید تخلیه را در سامانه قرنطینه دامپزشکی ثبت نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273133
کلمات کلیدی
فرشاد حیدری

فرشاد حیدری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید