• 1400/02/11 - 09:33
  • تعداد بازدید : 50
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
کهگیلویه وبویراحمد:

درمانگاه و مرکز مایه کوبی جنبی دامپزشکی به دلیل گرانفروشی جریمه شد

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان گفت: یکی از درمانگاه و مرکز مایه کوبی جنبی دامپزشکی استان به دلیل گرانفروشی برای رسیدگی به تخلف و مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی معرفی و به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر حسن عبدالی رئیس اداره تشخصی و درمان دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد  افزود: در راستای نظارت بر اجرای دستوالعمل رصد و پایش ابلاغی از سوی سازمان دامپزشکی کشور و همچنین جلوگیری از قاچاق و توزیع بی رویه و بدون نسخه دارو، نظارت بر داروخانه های دامی استان به صورت مستمر اجرا می شود.
وی با بیان اینکه با مراکز بخش خصوصی دامپزشکی متخلف برخورد قاطع می شود اظهار داشت: در نظارت های انجام شده  در یکی از شهرستانهای استان ، درمانگاه و مرکز مایه کوبی جنبی   دامپزشکی متخلف  که اقدام به گرانفروشی داروهای دامپزشکی نموده بود به مراج قضایی و تعزیرات حکومتی معرفی که پس از بررسی های بعمل آمده ،  به پرداخت مبلغ  652 میلیون  و 950 هزار و 324ریال جزای نقدی معادل سه برابر ارزش تخلف اعلامی از سوی دامپزشکی  محکوم شد.
رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان  گفت: جلوگیری از خرید و فروش داروهای قاچاق و خارج از چرخه توزیع و گرانفروشی از جمله اهداف سازمان دامپزشکی است.
وی یادآور شد: کارشناسان دارویی استان در بازدید های مشترک خود با تعزیرات حکومتی در صورت مشاهده هرگونه تخلف یا شناسایی موارد غیربهداشتی اقدام به ضبط و معدوم سازی می کنند و همچنین با متخلفان از طریق مراجع قضایی بدون هیچگونه اغماض برخورد می شود.
دکتر عبدالی  با تاکید بر اینکه دامداران حتما پس از دریافت دارو به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی اقلام دارویی توجه کنند گفت: دامداران می‌توانند هرگونه تخلف در این خصوص را با شماره ۱۵۱۲ یا سامانه پیامکی اداره کل دامپزشکی استان اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان بویراحمد,اخبار شهرستان دنا,اخبار شهرستان باشت,اخبار شهرستان لنده,اخبار شهرستان گچساران,اخبار شهرستان کهگیلویه,اخبار شهرستان بهمئی,اخبار شهرستان چرام,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273500
کلمات کلیدی
فرشاد حیدری

فرشاد حیدری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید