• 1401/03/28 - 09:42
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

برگزاری اردوی قرارگاه محرومیت‌زدایی جهاد دامپزشکی در مناطق محروم بویراحمد + تصاویر

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی اردوی جهادی یک روزه تخصصی دامپزشکی در مناطق محروم شهرستان بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر علی روئین تن ، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد  گفت: در اردوی جهادی یک روزه تخصصی دامپزشکی، اهالی روستای کلیور و تلخانی دهستان بزرگ کاکان  از برنامه‌های آموزشی و ترویجی در حوزه‌های بهداشت و نگهداری دام و پیشگیری از بیماری‌های دام و طیور ، معاینه و درمان بیماری‌های دام‌های سبک، به صورت رایگان بهره‌مند شدند.

وی گفت: این اردوی جهادی در قالب قرارگاه محرومیت‌زدایی جهاد دامپزشکی و به منظور امکان دسترسی آسان‌تر روستا‌های دور از مرکز از خدمات تخصصی دامپزشکی  و با همکاری کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه فتح استان و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بویراحمد  برگزار شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد  گفت: اردو‌های جهادی دامپزشکی در مناطق محروم و در مناطقی که دسترسی به دامپزشک کمتر است، برگزار می‌شود و هدف اصلی علاوه بر درمان دام، ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و ترویجی و آموزش‌های لازم بمنظور کنترل و پیشگیری از بیماری های عفونی بالاخص بیماری های مشترک بین اسنان و دام  است.

وی گفت : در این اردوی جهادی قریب به دو هزار راس دام سبک بر علیه بیماری های آبله و PPR ( طاعون نشخوارکنندگان کوچک ) ایمن سازی گردیدند.

دکتر روئین تن ضمن تقدیر و تشکر از همراهی سپاه فتح استان ، اردوهای جهادی را  به عنوان یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اداره کل دامپزشکی استان برشمرد و گفت : هرساله و در مناسبت‌های مختلف با هدف خدمات رسانی به مناطق محروم و کم برخوردار ، این اردوها با شناسایی این مناطق ،   برگزار می‌گردد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان بویراحمد,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287250
کلمات کلیدی
admin ادمین پورتال کهگیلویه

admin ادمین پورتال کهگیلویه

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه