• 99/11/30 - 17:31
  • تعداد بازدید : 21
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

بازدید مدیرکل دامپزشکی استان از مناطق زلزله‌زده سی سخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ،   به دنبال وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری شامگاه ۴شنبه ۲۹ بهمن ۹۹  ، «دکتر عبداله بهمنش» مدیرکل دامپزشکی استان به همراه معاون توسعه مدیریت ، رییس اداره دامپزشکی بویراحمد و کارشناسان این اداره کل در قالب ۳ اکیپ  جهت بررسی تلفات دامی ناشی از زلزله و اقدامات پیشگیرانه بهداشتی دامپزشکی برای سم پاشی دامداری ها و دفن بهداشتی لاشه ها و همچنین سرکشی و بازدید از منازل همکاران شاغل در شهر سی سخت  در این مناطق حضور یافتند.

مدیرکل دامپزشکی در این بازدید ضمن ابراز تاسف از وقوع زلزله و آسیب های وارد شده به منازل شهروندان سی سختی ضمن تاکید بر حفظ خونسردی و رعایت مسائل ایمنی شهروندان  از اعزام اکیپ های دامپزشکی در اولین ساعات پس از توقف بارندگی های منطقه  به روستاهای آسیب دیده خبر داد.

 وی بررسی تعداد تلفات دامی و دفن بهداشتی دام های تلف شده را از جمله اقدامات این اکیپ ها برشمرد و از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواست تا برای جلوگیری از آسیب های زیست محیطی و خطر ابتلا به بیماری های مشترک، لاشه ها در مکانی مناسب و به صورت بهداشتی مدفون شوند.

 این مقام مسئول همچنین ادامه داد:  اکیپ‌های دامپزشکی پس از توقف بارندگی برف و باران  در منطقه  با ایجاد پست‌های دامپزشکی نسبت به ضد عفونی و دفن بهداشتی لاشه دام‌های تلف شده و واکسیناسیون دام‌های موجود جهت پیشگیری از بروز بیماری های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک اقدام خواهند نمود.

دکتر بهمنش مجددا ضمن ابراز تاسف از حادثه تلخ شب گذشته زلزله شهر سی سخت  اظهار داشت: اداره کل دامپزنشکی تمام توان و امکانات خود را برای کمک به مردم مناطق زلزله زده در حوزه حفاظت از سرمایه های دامی باقیمانده و پیشگیری از شیوه بیماری های مشترک در این مناطق به کار خواهد گرفت.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان دنا,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271738
کلمات کلیدی
فرشاد حیدری

فرشاد حیدری

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید