• 1400/02/06 - 07:56
  • تعداد بازدید : 11
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
اداره کل دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد:

اجرای طرح ملی واکسیناسیون رایگان طیور بومی بر علیه نیوکاسل در استان

مدیر کل دامپزشکی استان از واکسیناسیون طیور بومی بر علیه بیماری نیوکاسل همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ، دکتر عبداله بهمنش ، مدیرکل دامپزشکی استان در حاشیه بازدید از طرح واکسیناسیون طیور بومی بر علیه نیوکاسل در روستای تلخاب شیرین گچساران   با بیان اینکه همه طیور بومی موجود در روستا‌های استان ، رایگان بر علیه بیماری نیوکاسل واکسینه می‌شوند گفت: نقش انکار ناپذیر طیور بومی حساس به این بیماری در چرخش ویروس و انتقال آن به طیور صنعتی موجب شده تا سازمان دامپزشکی اقدام به اجرای طرح ملی واکسیناسیون طیور بومی ضد بیماری نیوکاسل نموده تا از بروز و انتشار بیماری در این پرندگان و نیز خسارات اقتصادی شدید به صنعت پرورش طیور در استان جلوگیری شود.
مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به تاثیر مثبت اجرای این طرح در تجارب گذشته افزود: در این مرحله از اجرای طرح تعداد یک میلیون 400 هزار قطعه طیور بومی رایگان بر علیه این بیماری واکسینه خواهند شد.
دکتر بهمنش  گفت: نوع واکسن مورد استفاده در این طرح  را مقاوم به حرارت و خوراکی اعلام کرد و از روستائیان خواست: با گروه‌های عملیاتی دامپزشکی همکاری کنند.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان ها,اخبار شهرستان بویراحمد,اخبار شهرستان دنا,اخبار شهرستان باشت,اخبار شهرستان لنده,اخبار شهرستان گچساران,اخبار شهرستان کهگیلویه,اخبار شهرستان بهمئی,اخبار شهرستان چرام,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273486
کلمات کلیدی
فرشاد حیدری

فرشاد حیدری

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید